Google Account Bypass – Reset FRP – Google Hesabını Devre Dışı Bırakma

Merhaba arkadaşlar, Bu makalemizde sizlere Android 5.1 ile karşımıza çıkan OEM Kilidi hakkında bilgiler vereceğiz daha önce bu konu ile ilgili bir makale sitemizde yayınlamıştık. Bilindiği üzere Android 5.1.1 ve üzeri olan Android sürümlerinde Google Hesabınızı kaldırmadan yapmış olduğunuz sıfır lamalar da tekrar kurulum sırasında cihaz sizlerden daha önce ekli ve senkronizasyon edilmiş olan google hesabını tekrar girmenizi istemekte ve eğer şifreyi ya da e-posta adresinizi hatırlamıyor iseniz Cihazınızı kilitlemekte ve başka bir işlem yapmanıza engel olmaktadır. Cihazınızda hattınız takılı olsa dahil sizi arayanlara telefon daima Meşgul çıkmaktadır yani tamamı ile kullanılmaz bir hale getirmekte. Bunun bir yanı problem ise cihazınızı sıfırlamadan hemen önce Google Hesabınızın şifresini değiştirdiniz ve ardından cihazınızı sıfırladıysanız bütün bilgileri doğru girseniz dahil güvenlik sebebi ile cihazınız kullanım dışı kalmaktadır.

Bu kurulum esnasında takılı kalmış olan Android cihazınızın bu kurulum esnasında takılmasından kurtaracak bir kaç yöntem bulunmakta  olup sizlere en etkili ve kesin çözüm olacak olan yöntemi anlatacağız. Diğer yöntemleri ise istek üzerine paylaşabiliriz. Bu anlatacağımız yöntem bir çok cihaz üzerinde test edilmiş olup her hangi bir sorun çıkmamıştır. Lakin bu yöntem cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir ve her cihaz için sorunsuz çalışacak diye bir kayde yoktur.

Denen cihazlardan bir kaçı Samsung Galaxy Grand Prime, Galazy J7 Prime, Galaxy J3, galaxy J5 ve Vestel Venus 5580 üzerinde denenmiştir.

Bu makalemiz de “Android senkronize edilmiş google hesabı sorunuAndroid Gmail Hesabı bypass ve google hesap adımı ve şifremi unuttum telefonumu açamıyorum gibi sorunlarınıza çözüm olacağını düşünüyoruz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan işlemleri sırası ile sizlere anlatalım.

Bu işlemi yapabilmeniz için gereken programları makale içerisinde yeri geldikçe link olarak vereceğiz. Öncelikle Alt taraftaki linkten bilgisayarınıza kurmanız gereken programı indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Realterm

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra Android Cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve ardından Masaüstünden Bilgisayarım’a sağ tıklayarak Yönet>Aygıt Yöneticisi>Modemler Ardından Çıkan bölüme sağ tıklayarak Özellikler Bölümüne girin.

Daha sonra kurmuş olduğunuz programı açın ve Sekmeler den Port Bölümüne gelin ve Aygıt yöneticisinden açmış olduğumuz ve yukarıda da işaretlemiş olduğumuz bölümdeki COM43 değerini alt taraftaki resimde işaretlenen bölüme COM yazmadan yanındaki sayıyı yazın. (Bu sayı sizler de farklı olacaktır sizde COM4 gibi de olabilir.) ve ardından Change düğmesine basın sağ tarafta üç kutu yeşil olarak görünür ise sorunsuz bir şekilde yapmışsınızdır demektir.

Hemen ardından Send sekmesine gelin ve alt taraftaki resimde işaretlenen şekilde ilk kutucuğa at+creg?\r\n kodunu yazın ve ardından Send ASCII düğmesine basın alt taraftaki resimde de olduğu gibi siyah bölümde OK yazıyor ise sorunsuz bir şekilde olmuş anlamına geliyor.

Hemen ardından yine aynı kutucuğa bir önceki yazdığımızı silerek bu sefer atd1234;\r\n Kodunu yazıp yine Send ASCII düğmesine Basıyoruz.

Bu işlemden Hemen sonra telefonunuzda çağrı ekranı gelecektir

Bu çağrıyı sonlandırarak hemen ardından Çıkan Mesaj Düğmesine basın. (Eğer geç kalır basamaz iseniz bilgisayardaki programdan yine Send ASCII düğmesine basarak çağrıyı tekrarlayabilirsiniz.)

Mesaj Bölümü açılacaktır. Mesaj Bölümüne www.apkufo.com yazarak Gönder düğmesine basın.

Hemen ardından mesajınız link şeklinde olacaktır.

Bağlantıya tıklayarak Tarayıcıda “Google Chrome” üzerinden siteye gideceğiz.

Eğer sizler de sormaksızın farklı bir tarayıcı açılır ise o tarayıcı üzerinden Google Chrome üzerinden açmamız gerekecek.

Tarayıcıda Aç düğmesine tıklayın ve sitenin Google Chrome üzerinde açılmasını sağlayın.

Site Açıldıktan sonra alt bölüme doğru ilerleyin.

Arama kutusuna “Es Dosya Yöneticisi” yazın ve ARA düğmesine tıklayın.

 

Es Dosya Yöneticisi Apk isimli bağlantıya tıklayın ve konu içerisine girin.

 

Sayfa üst taraftaki gibi açıldıktan sonra sayfanın altına doğru ilerleyin.

2 Linkten herhangi bir tanesinden indirmek için tıklayın.

Şeklinde indirme sayfasına ulaşacaksınız buradan İndir düğmesine tıklayın.

Tekrar indir düğmesine tıklayarak indirmenin başlamasını bekliyoruz.

İndirme işlemi başladı elinizi hazırda bekletin indirme tamamlandıktan sonra alt taraftaki resimdeki gibi aç düğmesine tıklamanız gerekecek.

 

Aç Düğmesine basarak Kuruluma başlamamız gerekiyor.

Şeklinde bir hata ile karşılaşacaksınız. Burdan Ayarlar Düğmesine basın.

Bilinmeyen Kaynaklar Seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaksınız hiç bir şey yapmadan Tamam düğmesine basın.

Evet Kuruluma hazırız. Yükle Düğmesine basın.

Evet uygulama yükleme işlemi şuanda başladı bu cihazınıza göre uzun sürebilir. Bekliyoruz.

Uygulama yüklendikten sonra Aç düğmesine tıklayın ve cihazınızı yine bilgisayarınıza bağlayarak alt taraftaki linklerde ki 2 Farklı APK yı indirin ve bilgisayarınız üzerinden bu iki APK yı cihazınıza atın.

Telefona Atılacak Olan Uygulamalar.:

1- Google Account Manager Apk

2- QuickShortcutMaker Apk

Bunları bilgisayarınıza indirin ve daha sonra telefona aktarın. Aktardıktan sonra telefonumuza geri dönüyoruz.

Es Dosya Yöneticisi üzerinden telefona aktarmış olduğunuz APKları bulun ve önce Google Account Manager Apk cihazınıza kurun.

Bu şekilde bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Yükle Düğmesine tıklayın.


Yükleme Tamamlandıktan sonra Es Dosya Yöneticisine geri dönerek diğer uygulamayı da buluyoruz.

Son olarak bu uygulamayı da kurmak için tıklıyoruz.

Yükle Düğmesine basarak Kurulum işlemlerine başlıyoruz.

 

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Aç düğmesine tıklayarak uygulamayı açıyoruz.

Resimde işaretlendiği gibi uygulama da arama bölümüne Google Hesap yazın ve işaretlenen Google Hesap Yöneticisi bölümüne tıklayın.

İşaretlendiği gibi çıkan bölümden E-Posta adresini ve şifreyi yazın bölümüne tıklayın.

Açılan pencerede işaretlendiği gibi Try bölümüne tıklayın.

Evet neredeyse bitti yukarıda ki resimde işaretlendiği gibi üç noktaya dokunun.

Tarayıcıda oturum aç düğmesine tıklayın.

Açılan bölüme Google hesabınızı girerek oturum açın ve hepsi bu kadar. Cihazınızı yeniden başlatın ve kuruluma kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Kurulumu tamamlayın ve cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Mümkün olduğunca sizlere kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım eğer her hangi bir sorun ile karşılaşır iseniz alt taraftaki yorum bölümünden bizlere ulaşırsanız sizlere yardımcı olabiliriz. Diğer yöntemler hakkında bilgi almak içinde bizlere yorum bırakmanız yeterli olacaktır lakin bu yöntem bir çok cihaz için sorunsuz çalışmaktadır.