Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends’in yapımcısı Riot Games, aylardır dört gözle beklenen kart oyununu Legends of Runeterra sonunda resmi olarak yayınlandı. League of Legends evreninde geçen oyun, oynanış bakımı ile Magic the Gathering, Heartgstone ve Artifact gibi diğer kart oyunları ile benzerlik gösteriyor. Ancak bu oyundakilerinin yanı sıra, oyun evreninde geçen bölgelerden özellikler de mevcut. İçinde 6 farklı bölge olan Legends of Runeterra, bu bölgelere uygun temalı kartlar ve onları temsil edecek şekilde oynanış biçimi sunuyor. İster bu tür oyunlarda tecrübeli olun, ister yeni başlayın, bu oyunu mutlaka bir deneyin.

Oyun Nasıl Oynanır?

Saldıran ve savunan tarafın her tur yer değiştirdiği bu oyunda, asıl amaç rakibin canını sıfıra indirmek. Alternatif kazanma şartları olsa da oyunun mantığı özetinde bu şekilde. Oyunda her bir kartın gücü, canı ve bazılarının da özel efektleri var. Ayriyeten her bir kartı kullanmak için kartın üzerinde yazdığı kadar mana harcamanız gerekiyor. Mana ise her tur başı belirli bir limite kadar doluyor. Oyun ilerledikçe mana limiti yükseliyor (örneğin 6’dan 10’a) ve tek seferde oynanabilecek kart sayısı artıyor. Toplamda 40 adet karttan deste oluşturmanız gerekiyor. Bu kartlar en fazla 2 farklı bölgeye ait olabilir. Her bir bölgenin kartları, temaları gibi farklı olduğu için oynanış stilleri de farklılık gösteriyor.

LEGENDS of RUNETERRA APK

Legends of Runeterra APK

Oyunun bölgeleri ve kart özelliklerini kısaca özetleyecek olursak;

Demacia: Birbirlerini güçlendiren askeri ordular üzerine bir teması vardır.

Freljord: Kitle kontrolü bol bu kartlar akıllıca mana kullanımı ile oyun sonunda yüksek tehdit içeren kartları vardır.

Ionia: Rakiplerinizi oyuna getirecek yetenekler ve mekaniklerle dolu bir oyun stili vardır.

Noxus: En saldırgan deste tipi olup bütün oyun planı saldırı üzerine kuruludur.

Piltover & Zaun: Saldırmak ve asker çağırmak için büyü kullanımı üzerine kurulu oyun tipi vardır.

Shadow Isles: Adak adayarak savaş alanını kontrol etmek üzerine inşa edili bir oyun tipi vardır.

Her bir bölgenin League of Legends’den gelen 4’er adet şampiyonu vardır. Bu kartları güçlendirmek için de her birinin ayrı gereksinimleri vardır.